EPSG:4978 is geocentrisch WGS84 (X,Y,Z alle drie in meters, dus niet in graden). Ik vraag me af of je data echt in EPSG:4978 is, aangezien een horizontaal vlak daarin in een hoek van ca. 52 graden met de Z-as staat en je de hoogtes boven het aardoppervlak dus niet zo makkelijk geïnspecteerd kunt hebben.
WGS84 heeft per definitie een onnauwkeurigheid van enkele meters, dus een benaderde transformatie is goed genoeg voor je toepassing? Hoe kom je aan WGS84-coördinaten, stand-alone GPS? Of heb je een of andere referentie of correctiesignaal gebruikt? In dat laatste geval zijn je coördinaten niet in WGS84 maar in ETRS89 of ITRS.
De beste manier om te transformeren is met de open source bibliotheek PROJ.org (wat jij waarschijnlijk indirect al gebruikt), waarvan command line applicaties (cs2cs en cct) met het programma QGIS meegeleverd wordt (OSGeo4W Shell). Daarmee kan je eenvoudig een benaderde transformatie doen, maar de exacte transformatie is ook mogelijk.
Bij de eenvoudige benaderde transformatie naar EPSG:7415 wordt de ellipsoïdische hoogte van WGS84 gelijkgesteld aan NAP. Dat gaat niet goed omdat het verschil tussen ellipsoïdische WGS84-hoogte en NAP vrij groot is (ca. 40 m in Noord-Groningen tot 46 m in Zuid-Limburg). Een simplistische oplossing is om 43 meter van al je hoogtes af te trekken. Kom je dan wel ongeveer goed uit? Als je iets nauwkeurigers wil, dan kan ik je uitleggen hoe dat met PROJ kan, maar dan moet ik eerst weten of je coördinaten echt in EPSG:4978 zijn en welke nauwkeurigheid je nodig hebt voor de transformatie naar RDNAP.