Zoals ook te zien is in de metadata (DescribeFeatureType):
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/kadastralekaartv3/wfs?service=WFS&request=DescribeFeatureType&typeName=perceel
geeft de meest recente versie van de BRK WFS kadastralekaartv3 meerdere geometrie-attributen (nl ‘plaatscoordinaten’ en ‘begrenzingperceel’) terug in een GetFeature GML-response. Zie bijvoorbeeld:
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/kadastralekaartv3/wfs?version=1.1.0&service=WFS&request=GetFeature&typeName=perceel&maxFeatures=2
Bij opvragen als GeoJSON komt de belangrijkste geometrie (‘begrenzingperceel’) zelfs terecht in een “property” ipv “geometry”:
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/kadastralekaartv3/wfs?version=1.1.0&service=WFS&request=GetFeature&typeName=perceel&maxFeatures=2&outputFormat=JSON
De meeste clients QGIS, OpenLayers etc zullen de ‘plaatscoordinaten’ als punten afbeelden en geen perceelvlakken. Dit is heel erg onhandig en dacht ook niet conform de OGC GML Simple Features Profile (dacht 1 geometrie per Feature) in ieder geval voor GML2: Geography Markup Language - Wikipedia.
Maar goed, los daarvan, zal bijna niemand wachten op de plaatsbepalingspunten maar juist op de begrenzingperceel.