Beste Arie, het klopt dat deze en andere bestanden kleiner zijn. Dat komt omdat een groot gedeelte van het blad in de Oosterschelde valt, dus geen data bevat. Met de tool gdalinfo (onderdeel van GDAL/OGR en wordt o.a. geĂŻnstalleerd met QGIS) kun je meer informatie over GeoTIFF bestanden bekijken. Daarin zie je dat de extent kleiner is. Dus als je dit bestand in QGIS of een andere GIS-applicatie bekijkt, of met bijv. Geoserver ontsluit, dan zul je zien dat het bestand wel op de goede plek ligt.
Output van gdalinfo:
Driver: GTiff/GeoTIFF
Files: ahn2_5_49cn2.tif
Size is 1000, 793
Coordinate System is:
PROJCS[“Amersfoort / RD New”, …
Origin = (65000.000000000000000,385215.000000000000000)
Pixel Size = (5.000000000000000,-5.000000000000000)
Metadata:
AREA_OR_POINT=Area
Image Structure Metadata:
INTERLEAVE=BAND
Corner Coordinates:
Upper Left ( 65000.000, 385215.000) ( 4d 5’33.77"E, 51d26’59.04"N)
Lower Left ( 65000.000, 381250.000) ( 4d 5’37.41"E, 51d24’50.75"N)
Upper Right ( 70000.000, 385215.000) ( 4d 9’52.70"E, 51d27’ 1.84"N)
Lower Right ( 70000.000, 381250.000) ( 4d 9’56.14"E, 51d24’53.54"N)
Center ( 67500.000, 383232.500) ( 4d 7’45.00"E, 51d25’56.31"N)
Band 1 Block=1000x2 Type=Float32, ColorInterp=Gray
NoData Value=-3.4028234663852886e+38
Metadata:
LAYER_TYPE=athematic
Dit issue treedt ook op met de 0.5 m/px bladen. Dit blad is dan 10000x7927 pixels.
Het issue treedt niet meer op bij AHN3. Het blad is dan 1000x1250 pixels (5m) of 10000x12500 pixels (0.5m). Het restant van het blad is opgevuld met nodata-waarden.