Voor een project ben ik bezig met het opbouwen van een database met grenzen en de relaties tussen bovenliggende en onderliggende elementen (bijv. provincie->gemeente, gemeente->woonplaats e.d.)
Daarbij kwam ik er achter dat ik in de noordelijke rand tussen Groenlo (gemeente oost gelre) en Eijbergen (gemeente berkelland) een gat heb zitten waar de woonplaats polygonen niet op elkaar aansluiten. Hierdoor is ter hoogte van de ruiterweg een gat in de toekenning van het gebied aan een woonplaats. Dit kan je via de PDOK-viewer zien wanneer je de woonplaatsen aanzet. De gemeentegrenzen sluiten wel aan, waar door je vermoed dat het gebied tot de gemeente oost gelre hoort maar als ik de kaarten op googlemaps bekijk dan lijkt de gemeentegrens anders te lopen waardoor het gebied aan Eijbergen is toegekend.
Deze inconsistentie geeft in mijn geval het probleem dat ik een 20 tal percelen niet aan een woonplaats kan toekennen omdat er geen woonplaats op die plek gedefinieerd is.
Daarnaast sluiten voor verschillende woonplaatsen de polygonen niet aan op de gemeentegrenzen. Een goed voorbeeld hiervan is vrouwenpolder, gemeente veere. De polygoon van de gemeente is in het oosten veel krapper dan de woonplaats (ongeveer 400m verschil).
Is er een plek waar deze inconsistentie gemeld kan worden? Of is het correct dat er soms woonplaatsloze plekken (muv de noordzee uiteraard) bestaan?
Alvast dank,
Michel van der Breggen