Hallo allemaal,
Ik wilde graag de Natuur Netwerk Nederland dataset toevoegen in mijn PostgreSQL database. Hiervoor heb ik de GML-bestand, zie link gebruikt om de data over te zetten naar een tabel.
Na het toevoegen in GeoServer, heb ik het toegevoegd in Tailormap. Wat me opviel was dat er volgens de data geen Natuur Netwerk gebieden in de provincie Noord-Holland liggen, zie onderstaande screenshot.
Dat kan natuurlijk niet kloppen… Later zag ik echter wel de data, maar dan geplaatst in Duitsland (een kwartslag gedraaid en horizontaal geflipt).
Ter controle heb ik de WMS https://service.pdok.nl/provincies/natuurnetwerk-nederland/wms/v1_0
bekeken of die dezelfde visualisatie heeft. Hierbij ontbreekt ook de data van Noord-Holland, maar zie ik het niet terug in Duitsland, zie onderstaand screenshot:
Na wat zoeken heb ik nog een WMS gevonden van het Nationaal Georegister, namelijk:
https://geodata.nationaalgeoregister.nl/inspire/ps-cdda/wms?request=GetCapabilities
Deze WMS toont de volledige dataset, maar daarvan werkt de WFS het niet en kan ik het niet inladen in een PostgreSQL database… Wat gaat er hier mis?