Ik ben al even aan het worstelen met hoe ik aan goede rijbaangegevens kom. Waar ik naar op zoek ben is dat gedeelte van de weg dat echt bedoeld is voor doorstromend verkeer. Dus geen (mol)goten, middeneilanden, verdrijvingsvlakken (voor middeneilanden) etc…
Waar ik o.a. naar gekeken heb:
- Het NWB (biedt hierbij helaas geen oplossing (bij bijvoorbeeld een middenberm(pje) loopt het NWB niet over een rijbaan).
- BGT: Bij filteren op rijbaan lokale/regionale weg komen ook de verdrijvingsvakken, middenbermen (rotondes) etc mee. Hoewel deze er wel als losse geometrie in staan is er volgens mij dus geen attribuut waarop ze te filteren zijn. Om bovenstaande reden is de BGT ook niet te combineren met het NWB om tot het gewenste resultaat te komen
- Top10nl: veel te grove geometrie
- OSM: Lastig om de betrouwbaarheid/actualiteit goed in te schatten en/of niet compleet. het lijnenbestand loopt ook niet altijd lekker (zie voorbeeldplaatje: Knipsel — Postimages).
Input om tot het gewenste resultaat te komen is erg welkom.