Bij de WFS van bestuurlijke grenzen en CBS wijken/buurten werkt een WFS request die gebruik maakt van PropertyIsLike en matchCase niet en geeft een foutmelding.
Waarschijnijk is dit het probleem zoals in Error response op CSW GetRecords uit NGR - Nationaal Georegister - Geoforum
Voorbeeld:
<GetFeature xmlns="http://www.opengis.net/wfs/2.0" service="WFS" version="2.0.0" outputFormat="application/json" maxFeatures="401"
xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.opengis.net/wfs/2.0 http://schemas.opengis.net/wfs/2.0/wfs.xsd">
<Query typeNames="bestuurlijkegrenzen:gemeenten" srsName="EPSG:28992">
<Filter xmlns="http://www.opengis.net/fes/2.0">
<And>
<PropertyIsLike matchCase="false" escape="\" singleChar="_" wildCard="%">
<ValueReference>gemeentenaam</ValueReference>
<Literal>%Ermelo%</Literal>
</PropertyIsLike>
<BBOX>
<ValueReference>geom</ValueReference>
<Envelope xmlns="http://www.opengis.net/gml/3.2" srsName="EPSG:28992"><lowerCorner>-12689.600000000006 329705.5842716084</lowerCorner><upperCorner>300944.7345269277 585395.7455574909</upperCorner></Envelope>
</BBOX>
</And>
</Filter>
</Query>
</GetFeature>
Foutmelding:
<ows:ExceptionReport xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema" xmlns:ows="http://www.opengis.net/ows/1.1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" version="2.0.0" xsi:schemaLocation="http://www.opengis.net/ows/1.1 https://geodata.nationaalgeoregister.nl/schemas/ows/1.1.0/owsAll.xsd">
<ows:Exception exceptionCode="OperationParsingFailed">
<ows:ExceptionText>Request parsing failed
Parsing failed for PropertyIsLike: java.lang.ClassCastException: java.lang.String cannot be cast to java.lang.Boolean
java.lang.String cannot be cast to java.lang.Boolean</ows:ExceptionText>
</ows:Exception>
</ows:ExceptionReport>
Zonder matchCase="false" werkt het wel.
Bij de BAG WFS werkt een gelijksoortige query wel.