Bij het inlezen van bijvoorbeeld een BRTachtergrondlaag valt op dat deze niet goed gerenderd is en dus niet leesbaar toont. Dan ben je geneigd om de rendering van de laageigenschappen anders in te stellen, maar dat helpt ook niet (voldoende).
Wat wel helpt:
Gebruik het paneel Schaal Tegel
- Voeg paneel toe
- Selecteer de WMS laag
- kies een zoomniveau op het paneel: beeld is haarscherp!
- Zoomen met muiswiel gaat nu ook in de schaal-stappen (dus op de voorgedefinieerde schalen) en het beeld blijft scherp.
Vermoedelijke oorzaak
Tiles zijn gemaakt voor een bepaald zoomniveau. Zit je tussen 2 stappen in dan wordt grafisch geïnterpoleerd (gokje). Ik vermoed dat deze berekening niet goed door de QGIS engine wordt afgehandeld.
Het maakt hierbij niet uit of de WMS en het QGIS-project in dezelfde CRS staan (beide RD zoals in mijn BRT-project) en ook niet of het projectie (zoals RD) of graden (zoals WGS84) is. Dat dacht ik in eerste instantie wel.
gebruik dus altijd Schaal Tegel.
Overigens rendert OSM met CRS 3857 (WGS84 pseudo Mercator) altijd wel netter, zelfs in een RD (28992) project.
Of help mee de QGIS-broncode te verbeteren