Dag, momenteel ben ik bezig om de BAGv2 WFS te verkennen. De basis hiervoor is uiteraard het GetCapabilities document.
Om een enkel pand (niet specifiek, enkel het eerste resultaat) op te vragen gebruik ik het volgende GET-request:
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/bagv2/wfs?service=WFS&request=GetFeature&outputFormat=application/json;%20subtype=geojson&count=1&startIndex=0&typeName=bag:pand&version=2.0.0
Binnen het csr element in de FeatureCollection krijgt dit standaard de volgende property name mee: urn:ogc:def:crs:EPSG::28992, kortom RD-new.
Nu wil ik - zoals dat in V1 kon - een aangepaste SRS gebruiken, namelijk EPSG 4326. Daarvoor was destijds de key ‘srsName’ met waarde ‘EPSG:4326’ voldoende. Als ik ditzelfde nu in BAGv2 doe, wijzigt de property name binnen het CRS object naar ‘urn:ogc:def:crs:OGC:1.3:CRS84’, maar blijven de entries in het geometry-object als RD-new. Datzelfde geldt ook wanneer ik de volledige CRS name invoer, of enkel de EPSG:xxxx code.
Ook heb ik even naar de docs van Geoserver gekeken. Op basis daarvan zie ik zo 1-2-3 niet welke wijzigingen ik verder uit moet voeren. Klopt het dat de coordinaten met het onderstaande verzoek in het aangepaste EPSG format zouden moeten worden getoond, of moet ik het verzoek aanpassen?
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/bagv2/wfs?service=WFS&request=GetFeature&outputFormat=application/json;%20subtype=geojson&count=1&startIndex=0&typeName=bag:pand&srsName=urn:ogc:def:crs:EPSG::4326&version=2.0.0
Vast bedankt!