Op deze plek haal ik allerlei wegkenmerken binnen van de WKD. Deze hebben een referentie naar wegvak_id van de NWB. Een aantal tabellen waaronder wegbreedte werken met liniair referencing dmv van een “van” en “tot” kolom in meters vanaf het beginpunt. Ik heb de data van 01-12-2023 opgehaald van zowel NWB als WKD. Daar valt iets op dat ik niet begrijp of wat wellicht een bug is.
Als ik kijk naar wegvak_id 601033310 dan heeft deze volgens maximum snelheid shape file een lengte van 354 meter. Ook de berekende lengte uit de NWB_wegen is 354 meter. Als ik dit wegvak bekijk in de wegbreedte tabel dan zie ik 4 rijen allen met een VAN en TOT kolom.
van | tot |
---|---|
0 | 143 |
143 | 799 |
799 | 5617 |
5617 | 5827 |
Ik begrijp niet dat er een waarde kan zijn die groter is dan de lengte 354 van het totale wegvak. Er zijn heel veel wegvak_ids waar dit fenomeen zich voordoet.
Verder valt op dat indien de TOT van wegbreedte groter is dan de lengte van het wegvak het heel erg vaak slechts 1 meter verschil is (467.249 x maar liefst. Afronding?) maar zoals hierboven opgemerkt zijn er zeker wegvakken waar het verschil veel groter is dan 1 meter.
Verder valt op de de kolom TOT wel heel vaak de waarde 100 heeft. Deze waarde komt 515.611 x voor in de wegbreedte tabel. De waarde die daarna het meest voor komt is 9 meter die slechts 15.609 voorkomt. Je zou dan haast denken dat dit niet in meters is maar in percentage van de lengte van de weg maar dat is weer onlogisch als we ook veel waardes tegenkomen die groter zijn dan 100.
Vergelijkbare bevindingen heb ik ook voor de tabel wegcat.
Maak ik ergens een denkfout of moeten we dit soort data issues maar accepteren?